2017. július 27., csütörtök

Szilvás morzsa

Legelőször rebarbarából készítettem hasonlót, de mostanában leginkább így tűnnek el a szilvák a hűtőnkből, és bevált a recept és az arányok, szóval leírom, és megőrzöm. Aztán, ha másnak is van kedve egy hűvös nyári estén ezzel meglepni a családot, akkor jó étvágyat!

Szilvás morzsa
Hozzávalók, a kicsi fém tepsihez, ami kb. 20x28 cm

1/2 kocka margarin (12,5 dkg)
8-(10) dkg cukor
25 dkg liszt (ebből kb. 10-15 dkg a sima fehér liszt, a többi kalciton, búzakorpa, búzacsíra, apró szemű zabpehely vegyesen)
annyi félbevágott szilva, ami beteríti a tepsi alját (kb. 10-12 db)
fahéj - ízlés szerint

Elkészítés
A tepsit kikenjük, a margarint kivesszük a hűtőből, hogy picit megolvadjon.
A szilvákat megmossuk, félbevágjuk, a tepsi aljára rakosgatjuk, hogy egy rétegben kitöltse a tepsit.
A margarinra rászórjuk a cukrot, a lisztes keveréket és a fahéjat, majd az egészet összemorzsoljuk. Nem lesz belőle egynemű tészta, a cél inkább az, hogy minél kisebb darabokban legyen a margarin, és minél jobban összekeveredjenek a hozzávalók.
A tésztát a szilvákra szórjuk, majd közepes lángon a sütőben addig sütjük, amíg jellegzetes illat kezd terjedni a lakásban, és megpirul a teteje.

Tálaláskor kisebb tálkákba halmozzuk, kiskanállal ehető. Az élvezet fokozása érdekében akár étcsokit is reszelhetünk rá, de önmagában is finom a kissé savanykás szilva az édes, fahéjas morzsákkal.

Fénykép nincs, mert egyrészt nem túl fotogén, másrészt mindig túl hamar elfogy.

FRISSÍTÉS:
Mivel olyan gyakran eszünk ilyet mostanában, így amikor legutóbb előszedtem az összes zacskót és mindenfélét, akkor nem csak 1 adaghoz mértem ki a hozzávalókat, hanem előkészítettem további morzsasütiket. A keverékbe került cukor, zabpehely, búzakorpa és liszt. Így legközelebb csak előkapom az üveget, hozzáteszem a margarint, a fahéjat vagy egyéb fűszereket és rögtön gyúrható is. És ez a keverék pont elfér a nagyobb fajta Landliebe joghurt üvegében.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése